10 žingsnių tvaresniam gyvenimui

Pokyčiai, įvykę per vieną naktį, dažnai yra trumpalaikiai. Manau geriau eiti mažais, užtikrintais žingsniais. Todėl dalinamės – idėjos, kaip gyventi tvariau.

1. Planuokis savaitės pirkinių sąrašą ir apgalvok ką gaminsi.  Susidarius bent preliminarų sąrašą, ką šią savaitę gaminsite, taip bus lengviau užtikrinti, kad visi įsigyti produktai bus sunaudoti ir nesuges begulėdami šaldytuve. Statistika rodo, kad pasaulyje beveik 1/3 maisto yra išmetama jo nesuvartojus!

2. Stenkis rinktis sezoninius ir vietinius produktus, o ne tuos, kurie atkeliavo iš tolimų šalių. Tokiu būdu virtuvę pasieks ne tik kokybiškesni produktai, bet ir tie, kurie nepareikalavo daug transportavimo.

3. Nešiokis daugkartinius maišelius prekėms ir sveriamiems produktams – daržovėms, riešutams, vaisiams, kruopoms. Taip lengviau rinktis nesupakuotus produktus ir išvengti plastiko.

4. Augalinis maistas. Gyvulininkystės pramonė išskiria daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei visas transportas! Tai pramonė, turinti didžiulę įtaką klimato kaitai. Sumažinus gyvūninių produktų vartojimą stipriai prisidėsi mažinant klimato atšilimą. Ieškok alternatyvų – tikrai jų rasi!

5. Įsigyk daugkartinį puodelį! Taip išvengsi vienkartinių, kurių išorė – kartonas, o vidus – plastiko plėvele. Tai kombinuota pakuotė, kuri dažnai neperdirbama. Tokių puodelių žmonės išmeta 40 milijonų kiekvieną dieną!

6. Daugkartinė gertuvė padės išvengti plastikinių vandens butelių ir sutaupyti pinigų, nes nereiks kiekvieną kartą išėjus į miestą skubėti į parduotuvę įsigyti plastikinio buteliuko vandens.

7. Burnos higiena gali būti draugiška aplinkai! Kiekvienais metais išmetama apie 1,5 milijardo pastos tūbelių ir apie 3,5 milijardo plastikinių dantų šepetėlių. Jie neperdirbami. Alternatyva – bambukiniai dantų šepetėliai ir dantų pastos stiklo taroje.

8.Išbandyk kietąjį šampūną! Skystame šampūne yra daug vandens. Kietas šampūnas yra koncentruotas, o mažo kiekio užtenka ilgam. Kietuoju šampūnu naudotis lengva ir patogu!

9. Daugiau judėk. Jei turi galimybę, mažus atstumus stenkis eiti ar važiuoti dviračiu.

10. Rūšiuok atsakingai. Ne viskas yra perdirbama, rūšiuojant pasidomėk ką įmonė, kurios tai konteineriai, perdirba. Beje, nereikėtų pamiršti, kad perdirbimas turėtų būti paskutinis žingsnis, visų pirma svarbu stengtis sumažinti vartojimą, ką įmanoma panaudoti dar kartą ir tik tada rūšiuoti likusias atliekas.

Ir tai tik kelios idėjos, kaip gyventi tvariau, bet svarbiausia, nepamiršti, kad neprivalote gyventi tobulai pagal visas ‘Zero Waste’ taisykles, nes kiekvienas mažas žingsnis link tvaresnio gyvenimo yra taip pat labai svarbus!