Tvaresniam vonios kambariui.

“You are never too small to make a difference” – Greta Thunberg.
Mes sutinkame! Kiekvienas tvarus pokytis turi teigiamos įtakos gamtai, todėl visada stengiamės produktus rinktis apgalvotai ir prie tvarių pokyčių pereiti palaipsniui. Norime pasidalinti idėjomis tvaresniam vonios kambariui. Nemanome, kad tokie pokyčiai turi būti įgyvendinti dabar pat! Nėra prasmės keisti plastikinio dantų šepetėlio jei jis dar tinkamas naudoti. Naudokite jį tiek, kiek naudotumėte, tačiau naują pirkinį apsvarstykite. Nereikia išpilti pusės šampūno ar išmesti vakar pradėtą dezodorantą tik todėl, kad jis plastikinėje pakuotėje. Pabaikime naudojamus produktus, o tada ieškokime alternatyvų.

Kelios idėjos tvaresniam vonios kambariui:

1. Dantų šepetėlis – plastikiniai dantų šepetėliai dažniausiai nėra perdirbami, todėl nugula sąvartynuose ar vandenynuose šimtams metų. Alternatyva – bambukinis dantų šepetėlis. Bambukas – vienas greičiausiai augančių augalų.

2. Šampūnas – skystų šampūnų didžiąją dalį sudaro vanduo. Kietasis šampūnas savo sudėtyje neturi vandens (arba nežymų kiekį) todėl yra koncentruotas, mažo kiekio užtenka ilgam.

3. Muilas – verčiau rankų, veido ir kūno prausimui rinktis kietąsias muilo plyteles, kurios pakuotos kartoninėje dėžutėje be plastiko. Atsisakius skystų dušo gelių ar skysto muilo išvengiame dar vienos plastiko pakuotės.

4. Dezodorantas – yra daug alternatyvų, kurios apsaugo nuo nemalonaus kvapo ir nuo dar vienos plastikinės pakuotės. Tai dezodorantai, pakuoti popierinėje tubelėje ar metalinėje dėžutėje.

5. Dantų pasta – pastos tubelės nėra perdirbamos, todėl verčiau rinktis pastą pakuotą stiklinėje taroje. Stiklas gali būti perdirbamas daug kartų neprarandant jo pradinės kokybės.

6. Rankų kremai, kūno losjonas – dauguma kremų pakuojami į plastikines pakuotes. Tačiau yra kremų stiklinėje pakuotėje, kurią gamintojai dažnai priima antriniam panaudojimui (tokių alternatyvų rasite ir pas mus).

7. Ausų krapštukai – plastikiniai ausų krapštukai gali būti pakeičiami į bambukinius, pagamintus iš atsinaujinančių medžiagų.

8. Vienkartiniai skustuvai – metalinis skustuvas, ilgaamžė alternatyva, kuri nesukurs daugybės atliekų ir tarnaus ilgus metus.

9. Šukos – retai keičiama priemonė, tačiau anksčiau ar vėliau, tikriausiai teks atsinaujinti. Atėjus laikui ieškokime tvaresnių alternatyvų – šukų pagamintų iš bambuko ar kitų aplinkai draugiškų medžiagų.