Tvarumas kelionėse.

Nusprendus gyventi tvariau, išsivysto įpročiai, kuriuos nesunku palaikyti buityje. Lengvai pakeičiame apsipirkimo įpročius, naudojamą kosmetiką, įprantame nešiotis daugkartinį puodelį ar gertuvę vandeniui. Tačiau išvykus į kelionę, pabėgame nuo kasdienybės ir rūpintis tvaresniu gyvenimo stiliumi, tampa sunkiau. Ar tvarumas keliaujant yra įmanomas?

Keletas patarimų, kaip išlikti draugiškiems aplinkai atostogų metu:

1. Namuose pakeitus naudojamą kosmetiką – ją galėsite pasiimti su savimi ir į kelionę. Kietieji šampūnai, muilai yra koncentruoti produktai, kurių sudėtyje nėra (arba yra ženkliai mažiau) vandens, jiems nėra taikomi griežti skysčių apribojimai oro uoste, jie užima mažiau vietos kuprinėje. O Jūsų plaukai nepatirs šoko kelionės metu pradėjus naudoti naujas priemones, įsigytas mažoje taroje, kad galėtumėte pasiimti kartu su savimi.

2. Išmokime atsisakyti. Ar atvykus į viešbutį būtina naudotis viešbučio suteiktais higienos produktais, dažniausiai pakuotais mažose plastikinėse pakuotėse? Palikime juos kitiems, juk turime savo kietąjį šampūną, kondicionierių, muilą.

3. Atvykus į naują šalį norisi paragauti kuo daugiau naujovių. Ragaukime! Bet geriau tai darykime kavinėse, kurios siūlo daugkartinius indus, venkime gatvės pardavėjų su vienkartine tara. Arba nešiokimės daugkartinį indelį. Jis lengvas ir gali būti paimtas į kelionę. Kaip ir daugkartinis puodelis, kuriuo galėsite pasinaudoti lėktuve ar kavinėje, sustojus pasiimti kavos prieš žygį po miestą.

4. Spausdinantis bilietą, įsitikinkite ar tai būtina! Oro uostuose dažniausiai priimami elektroniniai bilietai išsaugoti telefone. Dažnai užtenka tokį bilietą parodyti ir autobuse ar traukinyje.

5. Ruošiantis kelionei patikrinkite orą, taip bus lengviau krautis daiktus. Galbūt lagamino nereikia, viskas telpa į kuprinę, kurią galėsite pasiimti į lėktuvą. Taip išvengsite papildomų eilių, nereikės klijuoti lipduko (kuris nėra perdirbamas) ant lagamino. Jei lagaminas būtinas – įsigykite patvarų, kurio užteks ne vienai kelionei. Investuodami į kokybišką prekę sutaupysite pinigų, gamybos kaštų ir būsite tikri, kad Jūsų lagaminas dėl tvirtumo nebus apvyniotas vienkartine plėvele oro uoste.

6.  Jei tai yra įmanoma, kelionę lėktuvu stenkitės keisti į kelionę traukiniu.

Tvaresnius įpročius lengvai įsileidžiame į savo kasdienybę, tad tvarumas keliaujant taip pat yra įmanomas! Juk kiekvienas, nors ir nedidelis, pokytis link tvaresnio gyvenimo būdo mūsų kasdienybėje yra labai svarbus!